Play Radio Albania
Play FM
Play Club
Play The Oldies
7_edited.png
CLUB (4).png
Untitled-1s.png
Ply Radio Albania Logo App

SHKARKO APLIKACIONIN TONË DHE MERRE RADION KUDO ME VETE !

Shkarko app IOS
Shkarko App Android
 

#PlayHot

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

 
#KushJemi
1/17
#PlayRadioAlbania

Play Radio Albania  është një realitet i ri radiofonik në Shqipëri që transmeton në FM dhe Online (TIRANË 91.1 , DURRËS 101.8 , FIER 104.4 , VLORË 102.7 , SARANDË 88.6 ). Për momentin radio disponon një licencë rajonale , me perspektivën për tu zgjeruar në nivel kombëtar. 

 

Shpirti i pasionit e bën radion një pikë referimi ku mund të dëgjoni hitet më të fundit të momentit dhe sukseset e të gjitha kohërave. Gjithashtu rëndësi të veçantë i kushtohet interaktivitetit me dëgjuesit si dhe “jetës së natës” duke i kushtuar hapësirë radiofonike si për shembull Dj Teeka , Dj Vin Veli , Dj Adam Reeves dhe shumë emra të tjerë kombëtarë dhe ndërkombëtarë që do të shtohen në vijim .

 

Nga 1 janari 2022, drejtimi i Play Radios  i është besuar Dritan Zhgjunit , një ndër producentët audio më të mire në Shqipëri  me një eksperiencë radiofonike mbi 20-të vjeçare.

 
#Trending Top 10

Albania Youtube Trends Top 10

hitparade.PNG
noizy.PNG
alkool.PNG
pare.PNG
papi.PNG
stresi.PNG
dafina.PNG
ama.PNG
monaco.PNG
ton.PNG
venera.PNG
#PlayCast 

Nuk e dëgjuat dot emisonin tuaj të preferuar?

 

Në seksionin #PlayCast, do të gjeni të gjitha episodet, për t'i dëgjuar kur të doni dhe me kë të dëshironi!

Lëvizni nëpër Player më poshtë dhe bëni zgjedhjen tuaj. Play Radio Albania nxit dëshirën tuaj për muzikë dhe argëtim!

#LastPlayed

10 këngët e luajtura së fundmi në radio

 
 
#PlayShow
#PlayTeam

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

 
#PlayPartners
cropped-logo-redline (1)_edited_edited.png
play partners
joni_edited.png
play partners
TringLogoRGBnegativePRIMARY-l_edited.png
logo_per_web1_edited.png